Dowiedz Się Jak Można Leczyć Cukrzycę

i Zapomnieć o Insulinie

Przyczyny cukrzycy

Oficjalnie przyczyny cukrzycy są nieznane , a choroba ta uważana jest jako nieuleczalna.
Wiele jednak chorób jest ściśle związanych ze schorzeniami kręgosłupa i układem nerwowym

Zauważono, że pojawienie się i rozwój cukrzycy często ma miejsce po pewnym czasie po urazie lub przebytych chorobach odcinka piersiowego kręgosłupa.

Czy więc problemy w piersiowym odcinku kręgosłupa, przez który przechodzą nerwy z mózgu do trzustki, mogą stać za pojawieniem się cukrzycy?
Liczne obserwacje i badania zdają się to potwierdzać.

Insulina? -  nie tak szybko!

Lekarze Vitafonu opracowali alternatywę do tradycyjnego leczenia i profilaktyki cukrzycy w postaci zestawu zabiegów fonowania kręgosłupa, trzustki i okolic nerek.

Co bardzo istotne dla każdej chorej osoby – zabiegi te mogą być wykonywane w warunkach domowych, zupełnie samodzielnie.

Największą efektywność zaobserwowano w przypadku osób cierpiących na cukrzycę typu 2, przyjmujących tabletki przeciwcukrzycowe. Ta grupa pacjentów, w ciągu miesiąca, osiągnęła kompensację cukrzycy z normalizacją wskaźników metabolizmu lipidów i węglowodanów

U pacjentów przyjmujących insulinę fonowanie doprowadziło do obniżenia jej dawek.

Zdecydowana większość chorych (88%) odnotowała znaczny spadek poziomu glukozy we krwi po zabiegach fonowania, co zostało udowodnione w wyniku badań naukowych przeprowadzonych na chorych.

Największa efektywność

Największą efektywność zaobserwowano w przypadku osób cierpiących na cukrzycę typu 2, przyjmujących tabletki przeciwcukrzycowe.
Ta grupa pacjentów, w ciągu miesiąca, osiągnęła kompensację cukrzycy z normalizacją wskaźników metabolizmu lipidów i węglowodanów

U pacjentów przyjmujących insulinę fonowanie doprowadziło do obniżenia jej dawek.

Wszystkie badania były przeprowadzane po zastosowaniu urządzenia wibroakustycznego Vitafon.

Kuracji w tym wypadku poddajemy okolice nerek, wątroby, trzustki oraz 3 punkty na kręgosłupie w odcinku piersiowym.

Trochę teorii

Terapia wibroakustyczna pozwala na zwiększenie mikrowibracyjnego tła pracy organizmu. Wyjaśnia to wysoką efektywność i uniwersalność jej stosowania.
W urządzeniach Vitafon wykorzystywane jest pasmo częstotliwości i amplituda drgań, zgodne z pierwotnymi mikrowibracjami, występującymi w żywych organizmach.

Fonowanie – bezpieczny zabieg kompensacji deficytu potrzebnych organizmowi mikrowibracji biologicznych. Zabiegi mogą być przeprowadzane przez wiele miesięcy praktycznie bez przerwy. Fonowanie obszaru nerek poprawia samopoczucie, zwiększa sprawność i stanowi świetną profilaktykę jednego z powikłań choroby cukrzycowej – nefropatii.

Fonowanie sprzyja przywróceniu przewodnictwa nerwowego, usuwa obrzęk, poprawia ukrwienie i przyspiesza regenerację tkanek, co w efekcie poprawia także działanie trzustki. Efekt leczenia zależy od liczby zabiegów na dobę i w tygodniu.

 

Główne korzyści z zastosowania Vitafonu

 • Poprawa pracy nerek i wątroby
 • Poprawa krążenia krwi
 • Odbudowa przewodnictwa włókien nerwowych
 • Przyspieszenie procesów regeneracyjnych
 • Podniesienie sprawności funkcjonowania organów wewnętrznych
 • Usunięcie obrzęku i odbudowa aktywności ruchowej
 • Zwiększenie efektywności leczenia farmaceutycznego
 • Możliwość przeprowadzania zabiegów w zaciszu domowym

Najczęściej zadawane pytania

 • Kiedy zaobserwuję pierwsze, zauważalne efekty leczenia Vitafonem?

Jak już wiadomo, stosując urządzenie medyczne Vitafon w leczeniu cukrzycy wyrównujemy poziom cukru we krwi.
Pierwsze, zauważalne efekty zmniejszenia poziomu cukru we krwi przy stosowaniu urządzenia 2 razy dziennie powinny pojawić się w okresie od 1 do 3 tygodni. Czas trwania całej kuracji w dużej mierze zależy od organizmu
i jest sprawą indywidualną.

 • q-iconCzy jeśli od miesiąca wstrzykuję sobie insulinę, mogę przerwać i stosować zabiegi fonowania?

  Jeśli bez insuliny samopoczucie i sprawność są zadowalające, a poziom cukru we krwi nie jest zbyt wysoki, można przerwać insulinoterapię i spróbować przywrócić odpowiedni poziom cukru. W innym przypadku dawki insuliny lub tabletek przeciwcukrzycowych lepiej zmniejszać stopniowo, tak, aby cukier utrzymać z rana i na czczo na poziomie 4-8 jedn., a po 2 godzinach po zjedzeniu – 5-9 jedn. W ciągu dnia nawet u zdrowej osoby po jedzeniu przez 2 godziny poziom cukru jest wyższy. Na rysunku 1 zaprezentowano wykres zależności utrzymywania poziomu glukozy we krwi po spożyciu węglowodanów u zdrowych osób (czerwony) i cukrzyków (czarny). Ponieważ w ciągu dnia jemy kilka razy, cukier praktycznie przez cały dzień utrzymuje się na wyższym od porannego poziomie i nie stanowi to obciążenia dla organizmu. Dlatego nie zaleca się utrzymywać niskiego poziomu cukru w ciągu dnia. Warto pamiętać o tym także po to, aby zanikowi nie uległy komórki, które produkują własną insulinę.

 • q-iconCzy zastosowanie Vitafonu przy cukrzycy 1 typu jest tak samo skuteczne jak przy cukrzycy typu 2?

  Przy cukrzycy 2 typu skuteczność terapii wibroakustycznej posiada uzasadnienie teoretyczne. Za pomocą mikrowibracji można poprawić pracę trzustki , a także zwiększyć wchłanianie cukru z krwi do komórek. Przy cukrzycy 1 typu również zauważalne są pozytywne wyniki, jednak nie do końca rozumiany jest wpływ urządzenia. Możliwe że wibroakustyczne oddziaływanie na obszar trzustki powoduje procesy regeneracyjne komórek β. Planowane badania kliniczne dadzą jednoznaczna odpowiedź na zadane pytanie.

 • q-iconCzy jest sens zaczynać fonowanie, jeśli od dawna przyjmuje się insulinę?

  Utrzymywanie stałego poziomu cukru we krwi za pomocą podawanej z zewnątrz insuliny nie wyklucza ryzyka pojawienia się powikłań cukrzycy: nefropatii, stopy cukrzycowej itp. Fonowanie jest działaniem efektywnym profilaktycznie. Zabiegu można zacząć przeprowadzać na dowolnym etapie insulinoterapii. Fonowanie naturalnie wpływa na wzrost we krwi poziomu komórek macierzystych (patent nr 2166924), co jest dodatkowym plusem na korzyść włączenia fonowania do terapii i profilaktyki zachorowań.

 • q-iconJeśli dopiero stwierdzono cukrzycę i żadne leki nie były stosowane, jaką kurację fonowania muszę przejść, aby się dowiedzieć, czy w ten sposób uda się wpłynąć na regulację poziomu cukru we krwi?

  To zależy od faktycznego etapu choroby, który często w momencie zdiagnozowania cukrzycy jest nieznany. Im dłuższy staż, tym szybszy będzie efekt. Pierwsze symptomy poprawy mogą się pojawić po 1-2 tygodniach, ale mogą i później. Efekty należy oceniać z uwzględnieniem dynamiki. Jeśli poprawa stanu wyhamowała i od tej chwili przez 3 miesiące stan jest stabilny, to osiągnięty poziom dla danej terapii jest poziomem maksymalnym.

 • q-iconCzy można uwolnić się od zależności od insuliny?

  To możliwe, choć wiele zależy także od czasu trwania insulinoterapii i trzymania się przytoczonych powyżej zaleceń. Próba przywrócenia normalnej sprawności trzustki jest potrzebna i uzasadniona. Brak jest niekorzystnych efektów ubocznych, a korzyści ze stosowania fonowania zauważa praktycznie każdy. Zmniejszają się wahania i maksymalny poziom cukru we krwi, poprawia samopoczucie i zdolność do pracy, maleją dawki insuliny i innych lekarstw, negatywne symptomy cukrzycy. Rzadko, jednak udaje się czasami zupełnie zrezygnować z insuliny. Tak jak w tym przypadku:

  „W listopadzie (2011 r.) zwróciłam się do Państwa z prośbą o pomoc w leczeniu cukrzycy. Pisałam o synu (24 lata) – stwierdzono u niego cukrzycę typu 1. Ta wiadomość nas załamała (syn stracił na wadze 19 kg). Chcę się podzielić wynikami. Stosowaliśmy Vitafon przez 2 tygodnie. Przeszliśmy na dietę – brak słodyczy, kontrola węglowodanów. Stopniowo, w ciągu 2 tygodniu, odstawiliśmy insulinę. Przed jedzeniem podawałam synowi wywar z korzeni cykorii. Stewia w proszku zastąpiła cukier. Raz dziennie podawałam mu także ekstrakt z cynamonu. Poziom cukru wrócił do normy, waga także (75 kg przy wzroście 192 cm). Syn od 2 miesięcy chodzi na siłownię i bez problemu ćwiczy. Odzyskał siły, pojawiły się postępy. Dzięki Bogu czuje się doskonale. Na wszelki wypadek ciągle kontrolujemy poziom cukru we krwi. Daję mu też miód, ale niewiele – 1 łyżeczkę, do kaszy lub napojów. Trzustka z pewnością znów zaczęła pracować. Bardzo Państwu dziękuję za Vitafon. Uważam, że odegrał on dużą rolę w leczeniu. Teraz swoimi odpowiedziami możemy postarać się pomóc innym ludziom w leczeniu, aby nie załamywali się, tak jak to było z nami!”

 • q-iconTeraz moje dziecko otrzymuje insulinę przed jedzeniem, potem musi przyjąć odpowiednią ilość węglowodanów. W przypadku fonowania należy podawać mniejszą dawkę insuliny, potem zjeść ograniczoną ilość węglowodanów i zacząć fonowanie?

  Na początku należy podawać dawki insuliny i spożywać węglowodany na zalecanych poziomie. Wtedy można rozpocząć fonowanie. Potrzeba będzie trochę czasu (2-3 tygodnie), aby rozpoczął się proces regeneracji. Wcześniej można obniżyć dawkę insuliny tylko wtedy, gdy poziom cukru 2 godziny po jedzeniu będzie spadać poniżej górnej granicy normy dla tej godziny (140,5 mg/dL(7.8 mmol/l)).
  Po 2-3 tygodniach fonowania dawkę insuliny można obniżać o ok. 5% w każdym kolejnym tygodniu. Fonowanie jest kontynuowane. Dawkę insuliny dobiera się tak, aby poziom cukru na czczo z rana utrzymywał się nieco powyżej normy (108-126 mg/dL (6-7 mmol/l)).
  Jeśli poziom cukru wzrasta powyżej tych wartości, dawkę insuliny należy zwiększyć, a jeśli spada poniżej – zmniejszyć.
  Ze wstrzykiwania insuliny można zrezygnować, jeśli poziom cukru we krwi na czczo nie będzie przekraczać 108-126 mg/dL (6-7 mmol/l). Fonowanie jest kontynuowane do całkowitego przywrócenia regulacji poziomu cukru.

Zobacz jak działa Vitafon

Modele i różnice pomiędzy urządzeniami Vitafon

Vitafon - T

Urządzenie wyposażone w wyświetlacz cyfrowy i timer, jest najprostszy w użytkowaniu. Vitafon składa się z modułu sterowania, na którym ustawiane są parametry pracy urządzenia oraz podłączonych do niego dwóch przetworników wibroakustycznych.

Wymiary urządzenia: 135x63x35 mm

Vitafon Aktiv

Efektywniejszy model,wersja mobilna – posiada wbudowany akumulator czyli nie musimy być w zasięgu gniazdka z prądem oraz dwie lub cztery pary przetworników co daje nam możliwość wykonywania zabiegu na dwie lub cztery okolice. Jest możliwość rozbudowy Vitafonu Activ o materac OWZO.

Materac do Ogólnego Wsparcia Zasobowego Organizmu – Materac dla ogólnego wsparcia zasobowego organizmu szczególnie polecany jest w poniższych przypadkach:

 • wielomiejscowa przepuklina, dyskopatia,
 • zwyrodnienie, bóle reumatoidalne kręgosłupa,
 • wielomiejscowy uraz kręgosłupa,
 • rehabilitacja po ciężkich chorobach,
 • profilaktyka chorób kręgosłupa;

Wielkość urządzenia: 120x70x20 mm

Rozmia materaca OWZO: 750×330 mm

Trzy rozmiary materaca OWZO:

1. S-L od 55 do 76 cm w pasie 

2. M-L od 74 do 98 cm w pasie 

3. L-XL od 96 do 128 cm w pasie

 

Vitafon 2

Pozwala na szybkie osiągnięcie pozytywnych wyników dzięki możliwości jednoczesnego kompleksowego oddziaływania na różne obszary organizmu i dokładniejszego określenia jego parametrów.

W zestawie Vitafon-2 znajduje się:

 • Moduł sterowania, na którym ustawiane są parametry pracy urządzenia (wymiary modułu: 185x195x85 mm)
 • 5 przetworników wibroakustycznych (2 przetworniki podwójne oraz jeden pojedynczy)
 • 1 przetwornik z promieniowaniem podczerwonym
 • Materac do przeprowadzania zabiegów na całym kręgosłupie.
  W materacu znajduje się 8 przetworników wibroakustycznych.
  Wymiary materaca:37x24x1 cm

Model zaprojektowany zarówno do uzytku domowego jak i w gabinetach i klinikach.

arrow
Wybierz Dla Siebie Urządzenie VITAFONZ Gwarancją Satysfakcji

W przypadku pytań prosimy o telefon : 727 989 727

© Skarbnica Zdrowia 2016 – Prosta Droga Do Zdrowia